Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info

VlozitInzerat.czInzerce Česko
Inzerce zdarma - bezplatná soukromá a firemní inzerce
Domů
Menu
Inzerce
Info
O projektuJak úspěšně inzerovatJak nakupovat / prodávatKontaktOdkazy
RegistrovatPřihlásit

Jak nakupovat nebo prodávat přes internet? Jak zabránit podvodům?

Neručíme za obsah inzerátů, a proto vám doporučujeme několik typů, aby jste byli při nákupu nebo prodeji přes internet dostatečně obezřetní. Níže uvedená doporučení jsou jen informativní a jsou bez jakékoli záruky.

 • Při nákupu nebo prodeji zboží přes internet je nejvhodnějším a nejbezpečnějším způsobem nákupu / prodeje přímé osobní setkání prodávajícího s kupujícím.
 • Nikdy neplaťte za zboží předem.
 • Když nemůžete převzít zboží osobně, při platbě za zboží nepoužívejte bankovní převod, ale raději si nechte poslat zboží na dobírku.
 • Náš portál neposkytuje žádné platební systémy pro zabezpečení bezpečné on-line platby přímo na stránkách portálu nebo přes případné odkazy v e-mailu. Proto nereagujte na případné e-maily vyzývající vás k nějaké platbě za zboží ani v případě, že platbu od vás žádá e-mail údajně zaslaný z našeho portálu.
 • Nikomu neposkytujte přes internet nebo přes e-mail vaše osobní údaje (jako například datum narození, rodné číslo, číslo občanského průkazu nebo vaše bankovní informace (například číslo kreditní karty)). Když musíte zadat Vaše osobní nebo přístupové údaje (například na stránce pro přihlášení se, a podobně), důkladně si zkontrolujte URL adresu stránky, na které se nacházíte, aby jste se ujistili, že nejde o falešnou podvodnou stránku.
 • Nikomu neposkytujte vaše přístupová hesla, ani v případě, že je od vás žádá e-mail údajně zaslaný z našeho portálu.
 • Pokud kupujete zboží od osob z jiné země, buďte mimořádně obezřetní a v žádném případě neposílejte platbu předem.
 • Zvířata a rostliny kupujte / prodávejte výhradně při osobním setkání. Kupující by si měl důkladně zkontrolovat zdravotní stav zvířátka / rostliny a měl by zjistit od původního majitele co nejvíc o zvycích a potřebách zvířátka. Bezodkladně po koupi zvířátka (např. psíka) by měl nový majitel navštívit veterináře a nechat provést preventivní prohlídku. Prodávající by se měl ujistit, zda bude jeho zvířátko v dobrých rukou a bude mít zabezpečené vyhovující podmínky, a měl by kupujícího informovat o zvycích a nárocích zvířátka.
 • Inzeráty nabízející velké peníze za nějakou pomoc jsou často podvod.

Nejčastější internetové podvody!

 • Podvodné e-maily: Uživatel dostane podvodný e-mail, který vypadá, jako by pocházel z nějakého internetového portálu nebo banky. Uživatel je pod nějakou záminkou vyzván, aby klikl na uvedený odkaz v e-mailu, a kliknutím je nasměrován na webstránku, která vypadá podobně jako pravá stránka daného portálu nebo banky. Na této podvodné stránce má potom uživatel zadat své osobní nebo přihlašovací údaje, které mohou být následně zneužity. Některé takové podvodné e-maily neobsahují žádný odkaz na URL stránku a žádají zaslání různých vašich osobních údajů zpět přímo e-mailem. Nejčastější druhy podvodných e-mailů jsou: „Falešná on-line platba“, „Falešná prosba o pomoc“, „Varovaní před vymyšlenými viry“, „Varování před podvodníky“, „Výzva k ověření nebo doplnění různých zákaznických údajů“, „Falešná informace o výhře“ a jiné.
 • Falešná on-line platba: Uživatel dostane podvodný e-mail, jehož obsah je psán jménem nějakého internetového portálu nebo například jménem nějaké banky. Tento podvodný e-mail nabízí uživateli určitý způsob on-line platby nebo uživateli tvrdí, že bezpečně zajistí on-line platbu. Cílem takovýchto e-mailů je většinou obelhat uživatele a vylákat od něho osobní informace nebo získat platbu přímo přes falešnou stránku uvedenou v e-mailu. Falešná stránka banky je často na pohled stejná jako originální stránka banky.
 • Falešná prosba o pomoc: Uživatel dostane podvodný e-mail, jehož obsah říká, že když pomůže například při převodu peněz z jiné země, potom dostane určité procento z převedené sumy. Většinou požadují vaše osobní údaje nebo nějakou platbu, která je údajně potřebná pro úspěšný převod peněz z jiné země. Když však zaplatíte, většinou se vám už nikdy neozvou.
 • Podvodné stránky: Na internetu existují stránky nebo internetové obchody, které nabízejí zboží, ale po jeho zaplacení vám zboží vůbec nepošlou. Proto raději objednávejte zboží jen na dobírku (neplaťte za zboží předem) nebo využívejte ověřené internetové obchody.
 • Pyramidové hry: Dávejte si pozor na různé pyramidové hry a řetězové e-maily, které slibují rychlý a vysoký výdělek.
Jestli najdete nějaký nelegální, neseriozní nebo podezřelý inzerát, prosím nahlaste nám ho přes odkaz, který najdete na stránce detailu každého inzerátu. Pokud vám přijde nějaký podezřelý e-mail od uživatele portálu nebo přímo jménem portálu, ve kterém od vás bude požadovat platbu on-line, můžete nám e-mail přeposlat.

Inzeráty