Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info

VlozitInzerat.czInzerce Česko
Inzerce zdarma - bezplatná soukromá a firemní inzerce
Domů
Menu
Inzerce
Info
O projektuJak úspěšně inzerovatJak nakupovat / prodávatKontaktOdkazy
RegistrovatPřihlásit

Jak úspěšně inzerovat přes internet?

Většina uživatelů internetu hledá přesně to, co potřebuje koupit, pres internetové vyhledávače, nebo přes vyhledávací formulář přímo na stránce našeho portálu. Jestli chcete, aby byl váš inzerát úspěšný, nabízíme vám několik rad:

Inzerujte věcně
Nejdůležitější částí inzerátu je nadpis a text inzerátu, proto je důležité tyto části formulovat výstižně a věcně. Inzeráty se všeobecnými nekonkrétními nadpisy, jako například „Levně prodám“, „Pozor“, „Super výrobek“, „Akce“ a podobně, jsou velmi málo navštěvovány, protože když chce někdo koupit konkrétní zboží, určitě nebude vyhledávat spojení „Levně prodám“ nebo „Pozor“ a podobně, ale bude hledat přímo konkrétní věc. Představte si že chcete zboží koupit, a promyslete si, jak byste dané zboží na internetu hledali (pod jakým názvem nebo větou)? Rovněž není vhodné zadávat do nadpisu a textu inzerátu vaše kontaktní údaje, protože určitě žádný váš potenciální kupující nebude hledat váš inzerát podle vašeho telefonního čísla, e-mailu nebo URL adresy.
Inzerujte konkrétně
Jestli někdo potřebuje koupit například auto „Mercedes SL600“, bude vyhledávat např. spojení „Mercedes SL600“, „Mercedes SL600 prodej“ a podobně. Proto když chcete, aby mohl potenciální zákazník váš inzerát najít, je důležité formulovat výstižný a konkrétní nadpis inzerátu. Použijte co nejkonkrétnější nadpis inzerátu, například „Prodám Mercedes SL600“ namísto všeobecného nadpisu „Prodám auto“. Podobně v popisu inzerátu specifikujte zboží co nejvýstižněji.
Inzerujte bezchybně
Dávejte si pozor na překlepy a dobře si zkontrolujte hlavně všechny vaše kontaktní údaje, protože když je zadáte nesprávně, potenciální zákazník vás nebude moci úspěšně kontaktovat.
Inzerujte efektivně
Pro cílení inzerátu je vhodné, aby byla hlavní pointa inzerátu, například „Prodám Mercedes SL600“ jedenkrát přítomna v nadpisu a i v popisu inzerátu. Vyvarujte se však přehnanému opakování stejných slov, nebo slovních spojení jako například „Prodám Mercedes, prodám Mercedes, prodám Mercedes“, protože mnohé internetové vyhledávače takovéto texty pokládají za SPAM a vůbec je nezaidexují, čímž váš inzerát ztratí možnost získat potenciální zákazníky pres internetové vyhledávače.
Inzerujte přehledně
Nezvýrazňujte vaše inzeráty používáním různých speciálních znaků, psaním velkými písmeny a podobně. Zkuste si srovnat, který z těchto textů je nejlépe čitelný: „ INZEROVAT ZDARMA “ nebo „ #!INZEROVAT ZDARMA!# “ nebo „ i n z e r o v a t z d a r m a “ nebo „ inzerovat zdarma “? Je dokázáno, že lidské oko čte nejlépe klasický text psaný malými písmeni. Ačkoliv text „ INZEROVAT ZDARMA “ je mírně výraznější, je podstatně hůře čitelný než klasický text „ inzerovat zdarma “ …
Inzerujte objektivně
Inzerujte jen to, co opravdu nabízíte. Vyzvedněte v textu inzerátu kladné stránky vaší nabídky, avšak nezapomeňte na upozornění i na případné záporné stránky.
Inzerujte cíleně
Při přidávání inzerátu zařaďte inzerát do kategorie a podkategorie, které co nejpřesněji vystihují obsah inzerátu. Jestli si chce návštěvník portálu například koupit auto, určitě nebude hledat inzeráty například v kategorii „Reality“...
Inzerujte aktuálně
Jestli je už váš inzerát neaktuální (například jestli jste zboží prodali dříve, než skončí vámi nastavená platnost vašeho inzerátu), nezapomeňte váš inzerát smazat. Neaktuální inzeráty zbytečně zavádějí návštěvníky portálu a tím škodí aktuálním inzerátům.
Inzerujte seriózně
Důsledně dodržujte pravidla portálu, čímž předejdete zamítnutí nebo smazání vašich inzerátů.
Inzerujte úspěšně
Věříme že výše uvedené rady vám pomohou a budete při inzerování úspěšní. Přejeme vám hodně štěstí.

Inzeráty